Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty w Klinice Timeless przeprowadzamy badanie lekarskie oraz proponujemy plan zabiegów uwzględniający cele i dążenia Pacjentki/a.

Zależy nam na osiągnięciu najlepszego możliwego efektu końcowego, dlatego chronologię stosowanych procedur, oraz ich szczegóły planujemy indywidualnie w porozumieniu z Pacjentką/em. W zależności od płci, stanu fizycznego i psychicznego, wieku Pacjentki/a oraz sytuacji prawnej, proponowana kolejność i rodzaj procedur może się różnić.

Rozumiemy osoby transpłciowe

Klinika Timeless nie zajmuje się prowadzaniem terapii psychologicznej, seksuologicznej ani hormonalnej. Rozumiemy czym jest proces tranzycji i z jakimi problemami mierzą się nasi Pacjenci. Cały personel Kliniki Timeless jest odpowiednio przeszkolony i cechuje się wyjątkową wrażliwością, oraz pełnym zrozumieniem trudności, z jakimi borykają się osoby transpłciowe.

W Klinice Timeless przeprowadzamy zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, czyli jednego z etapów procesu tranzycji. Dlatego, przed przystąpieniem do procesu chirurgicznej korekty płci, wykonujemy stosowną interdyscyplinarną ocenę stanu fizycznego, seksuologicznego, psychicznego oraz psychologicznego Pacjentów.

Nie bez znaczenia pozostaje aktualny, ogólny stan zdrowia Pacjentki/a: poziomy hormonów, wykluczenie innych zaburzeń skutkujących przejawami dezaprobaty płci, czy wynikających z nieprawidłowości somatycznych bądź genetycznych.

Chirurgia narządów płciowych

W zakresie chirurgii narządów płciowych – oprócz dokumentacji medycznej, opinii lekarza i psychologa, prowadzących tranzycję, niezbędny jest wyrok sądu cywilnego orzekający płeć (zgodnie z panującym w Polsce prawem, jest to dokument uprawniający chirurga do podjęcia działań zmierzających do korekty płci w zakresie chirurgii narządów płciowych). Proces przygotowawczy do operacji, w tym konsultacje, można rozpocząć przed otrzymaniem takiego wyroku.

Top surgery

W zakresie pozostałych zabiegów dostosowujących wygląd Pacjentki/a do preferowanego, zgodnie z płcią odczuwaną – wyrok sądu nie jest wymagany. Niektóre zabiegi, na przykład mastektomię, przeprowadzamy również u osób niepełnoletnich (14–15 lat), za zgodą rodziców i wskazaniu od lekarza prowadzącego tranzycję (psychiatry). Potrzebna dokumentacja medyczna, badania, opinie etc. omawiane są indywidualnie na pierwszej wizycie.

Podczas konsultacji istnieje możliwość obejrzenia dokumentacji fotograficznej przebiegu i efektów końcowych operacji i zabiegów przeprowadzonych w Klinice Timeless.

Konsultacja to czas zadawania pytań

Wiemy, że Pacjentki/ci często boją się zadawać pytania, albo pod wpływem emocji zapominają o coś zapytać. Dlatego sugerujemy zanotowanie wszystkich pytań przed wizytą, to znacznie ułatwi rozmowę i pozwoli usystematyzować wiedzę.

Zarówno na pierwszej wizycie, jak i na każdym etapie leczenia, zachęcamy do zadawania pytań i dzielenia się wątpliwościami – zawsze odpowiadamy z cierpliwością i wyczerpująco. Osoby zainteresowane zapraszamy na konsultacje.

Na najczęściej pojawiające się pytania odpowiadamy w serii filmów Q&A na naszym kanale YouTube

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat zabiegów korekty płci? odwiedź stronę warto wiedzieć.